Dlaczego warto ubierać się w second handach?
16 cze

Dlaczego warto ubierać się w second handach?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie chciał się przyznać, że zagląda do second handów. Dziś stało się to wręcz modne. Ciuszki w sieci wyrastają jak grzyby po deszczu, a grono ich miłośników rośnie. Co się takiego zmieniło przez te lata?

Jak było kiedyś?

Second handy sprzed dekady kojarzą mi się z małymi sklepikami, charakterystycznym zapachem i stertą ubrań, nienadających się do niczego. Od czasu do czasu można było znaleźć coś wartego uwagi, ale proces poszukiwania... sami wiecie. Dziś second hand można czasami pomylić ze zwykłym sklepem z nową odzieżą. Ubrania są posegregowane, pachnące, eksponowane na wieszaczkach, a w sklepie jest czysto, schludnie, panuje w nim miła atmosfera - zapłacić można nawet kartą. Aż żal nie skorzystać z takiej okazji!

Ergo, same plusy, więc trzeba tylko mieć trochę czasu i oddać się szałowi zakupów. Pojawia się tylko jeden problem. CZAS. Tego nam dzisiaj brakuje najbardziej. Dom dzieci, praca, obowiązki i pozostałe zjadacze czasu. Kiedy znaleźć chwilę na przejrzenie asortymentu wszystkich swoich ulubionych "lumpeksów"?

Jak jest teraz

Prawda jest taka, że każdy kto poznał już zalety tych sklepów, ma swoje ulubione second handy, doskonale wie, że nie spotkamy ich w galerii, jeden koło drugiego, gdzie można zrobić szybki rekonesans i przejść dalej. Lumpeksy, te warte uwagi, często są rozlokowane po całym mieście. Trzeba mieć albo dobrą strategię, albo wygospodarować czas czy po prostu np. wybierać, dziś zajrzę tam, za tydzień lub dwa, gdzie indziej.

Reasumując – second hand online nie tylko oszczędza nasz czas, pozwala oglądać rzeczy w domowym zaciszu, ale i daje nam ten komfort, że nie musimy się przepychać łokciami w dniu dostawy.

O kolejnych plusach second handów opowiem w następnym wpisie. Możecie też opowiedzieć mi o swoich doświadczeniach i korzyściach dotyczących zakupów online. Z przyjemnością opowiem o nich na blogu.

Kasia.

Otrzymaj kod rabatowy na pierwsze zakupy. Zapisz się do newslettera.

Możesz zrezygnować z subskrypcji w każdym momencie.